Renkli ve Desenli Asfaltın Teknik Özellikleri

Yazdır PDF


ESTETİK: RENKLİ & DESENLİ ASFALT ,bütün bir malzeme olduğundan,beton veya doğal taşın klasik görüntüsünü kalıcı olarak elde edersiniz.Çökme ve kabarma olmaz,derzler bozulmaz,düzgülüğünü ve güzelliğini yıllarca muhafaza eder. Standart desen ve renkler dışında özel desen ve renk seçenekleri sunar.

DAYANIKLI: RENKLİ & DESENLİ ASFALT özel boyası sayesinde asfaltın mukavemetini 3 kat arttırır. Bu nedenle benzeri ürünlere karşı daha dayanıklıdır.

EMNİYETLİ:Araçlar RENKLİ & DESENLİ ASFALT uygulanmış yola girdiklerinde ses ile kulağı, görünüm ile de gözü ikaz eder ve dikkati artırır, yavaşlama ihtiyacı duyulur.Kilitli parke taşlı yollarda derzlerin boşalması nedeni ile yerlerinden oynamış taşlar birbirine vurarak rahatsız edici sesler çıkarırlar, araçlar taşı fırlatabilirler. RENKLİ & DESENLİ ASFALT uygulanmış yollarda böyle bir tehlike söz konusu değildir.

TEMİZ : Beton ve doğal taşlı yollarda derzlerdeki kum dolgusu süpürme esnasında boşalır, derzlerin su geçirmesi ve don nedeniyle oluşan hacim genişlemeleriyle alt yapı bozulur, derzlerden bitkiler çıkar, üzerine basınca su sıçratır. Bu nedenle devamlı tamir ve bakım kaçınılmazdır. Homojen bir malzeme olan RENKLİ & DESENLİ ASFALT ise bakım gerektirmez, su veya vakumlu süpürge araçları ile kolayca temizlenebilir.

SAĞLIKLI : Kilitli parke taşlarda derzlerden saçılan bitkilerin yok edilmesi için kullanılan kimyasallar çevre sağlığına zarar verir. Derz dolgusu kumlar ise rüzgar da uçuşarak yayaları rahatsız eder. RENKLİ & DESENLİ ASFALT 'ta bu sakıncalar yoktur.

GÜVENLİ: Herhangi bir toplumsal olayda yerden kolaylıkla sökülebilen taşlar kötü niyetle kullanılabilir.
RENKLİ & DESENLİ ASFALT ' ta tam güvenliktesiniz. UYUMLU : Tarihsel ve kentsel doku ile uyumlu olması ve istenilen şekilde baskı yapılabildiği için restorasyon çalışmaları için ideal çözümdür.

SÜRATLİ UYGULAMA : Günde 1000 m2 uygulanabilme kapasitesine sahiptir.

LOGO : Müşteri isteği doğrultusunda özel logolar ile ilgili desen kalıpları hazırlanarak uygulama imkanı sağlanır.